وروووجک

وخدایی که در این نزدیکیست وبه اندازه تارمویی هم با مافاصله ندارد....

 

اگر به نشریات معتبر انگلیسی مراجعه کنید اخباری راجع به طرح ساماندهی دوجنسی ها مشاهده می کنید.درین کشور هر سال طرحهای جدیدی برای ساماندهی به این قشر در نظر گرفته می شود تا از آسیبهای اجتماعی در امان بمانند.در حال حاضر می توان انگلیس را بزرگترین کشور در پیشگامی برای رسیدن به امور این افراد عنوان کرد.بعداز انگلیس کشورهایی چون کانادا و فرانسه قرار دارند.به نظر شما کشور ما در چه رتبه ای است؟

 

مقصر کیست؟

 

براستی در رابطه با موضوع دوجنسی هاو انزوای آنها و طرد شدن آنها از سوی جامعه مقصر کیست؟ بی شک خود آنها نیستند.چرا تا بحال هیچ طرحی برای ساماندهی این قشر تنظیم نشده .چرا آنها را بحال خود رها کرده اند.؟براستی چرا؟

 

با یک نوزاد دوجنسی چکار باید کرد:

برخورد با یک نوزاد دو جنسی

1-اگر نوزاد از نظر ژنی مذکر است ولی ظاهری مبهم و متمایل به مردانه و زنانه دارد.بهتره اندام تناسیلی او را زنانه درست کنیم.چون درست کردن اندام مردانه کار بسیار سختی است و ممکنه عمل موفقیت آمیز نباشه اونوقت ضربه روحی زیادی به کودک وارد می شه.

 

دوجنسی ها

آنچه که ما به آن دو جنسی می گوییم بیشتر شامل دوجنسی های زن می شود.در حالیکه دو جنسی ها به چند دسته تقسیم می شوند:

1-دو جنسی کاذب: ژن در این افراد ژن زنانه است اما ظاهر مردانه
.  ایندسته  دومین نوع دوجنسی را تشکیل می دهند 2-دو جنسی کاذب مردانه: ژن مردانه هست اما ظاهر زنانه شده
3-دو جنسی واقعی: که شامل 10در صد دوجنسی ها می شود.از نظر ژن اغلب زنانه هستند و ندرتا هم سرطان غدد تناسلی در آنها دیده می شود.بارداری در آنها خیلی کم اتفاق می افتد.ممکنه حالت موزاییک(مخلوط)و ندرتا هم حالت مردانه در این افراد دیده بشه.

....

البته دو دسته دیگر هم هستند که اینجا مجال بحث آن نیست.

2-اگه تشخیص نهایی برای کودک دوجنسی واقعی است.معمولا اونها نمی تونن باردار بشن اما ندرتا هم دیده شده.

3-در دوجنسی حقیقی علی رغم اینکه حتما باید بیضه و تخمدان دیده بشه اما گاهی اشتباها و در20درصد موارد معاینات بیضه گزارش شده و بعدا معلوم شده که تخمدان هم وجود داشته است.

 

 

برخورد ما با دو جنسی ها

در واقع برخورد با مساله دوجنسی ها که به ندرت یافت می شوند برخورد متفاوتی است.

پدیده ایی استثایی وشگفت آور که اخیرا دوباره به بحث روز بسیاری از جوامع تبدیل شده است مسئله هر مافرودیتها یا همان دوجنسی ها می باشدکه اکنون این مسئله در انگلستان بیشتر از از کشورهای دیگر شایع شده است . در اینجا قصد دارم شما را با این افراد،نوع زندگی شان ودلیل پیدایش این پدیده بیشترآشنا کنیم ....

 

 

به چه کسانی دوجنسی میگوئیم؟

 

 

به فردی دو جنسه میگوئیم که در حالتی میان دو جنس مذکر ومؤنث متولد شده باشدوبطور کلی یا جزئی اندامهای تناسلی مردانه و زنانه داشته باشد.در اصطلاح لاتین به این افراد هرمافرودیت یا انترسکسوال

می گویند .

 

Hermaphroditeپیدایش واژه

 

که به معنای موجود دو جنسه میباشد در اصل یونانی بودهhermaphroditeواژه

یکی از aphrodite یکی از خدایان اسطوره ایی یونان  و hermesکه مرکب از دو واژه

الهه های افسانه ایی یونان میباشد

 

نکته جالب اینکه انسانهای دو جنسه خودشان را به عنوان موجودی با یک جنس قبول دارند.

 

آمار چه میگوید؟

آمار رسمی نشان میدهد که از هردو  هزار کودک در امریکا؛ یک نفر دو جنسه به دنیا می آید.

توجیه علمی

نکته ایی در رشد جنین وجود دارد که باعث می شود آن جنین  تبدیل به پسر یا دخترشود.

******************************************************************************

مامان تعریف می کرد:لباس مردونه پوشیده بود اما از لحاظ فیزیکی و روحی ظرافتهای زنانه داشت که کاملاً مشهود بود زبان به حرف گشود و از مشکلش گفت،گفت که با این لباسا بخصوص به خاطر فیزیک بدنیش معذبه.گفت دوست داره مثل خانمها لباس بپوشه مثل اونا تو جامعه باشه،توی یکی از روستاهای اطراف گرگان زندگی می کرد خانوادش اونو یه جور ننگ می دونستن اومده بود دنبال کاراش برای عمل،نمی دونست باید چه کار کنه پیش کی بره پولی هم نداشت که بتونه از مخارج عمل بر بیاد،خونوادش هم نه تنها کمکش نمی کردن تهدیدش کرده بودن که اگر بخواد مثل خانوما لباس بپوشه ترکش می کنن.


دیشب سینما بودم رفته بودم فیلم آتش بس رو ببینم نقش دلارام منو یاد اون انداخت وقتی حرف می زد همه می زدن زیر خنده آیا واقعاً اگر باز هم از مشکلات دلارام و امثال اون با خبر باشن بازام می خندن؟!من و خونوادم جزه معدود یا شایدم تنها افرادی بودیم که نخندیدم .به چی بخندیم؟!به مشکل نچندان کوچک یک همنوع؟به اینکه آدم وقتی از همه جا بریده می شه کم میاره پناه می بره به خونواده،اما اینا از حمایت خونواده هم بی بهره اند؟به مشکل مالی اونا برای هزینه های سنگین عمل؟به چی؟ به چی؟نمی دونم،درکشون سخته،من اطلاعی ندارم آیا واقعاً جایی هست که چنین آدمایی که پول هم ندارن مراجعه کنند و کمک بگیرن؟

تنها کاری که ار دستم بر میاد دعاست،دعا برای اینکه خدا شعور بالایی به ما بده برای درک چنین آدمایی و صبر زیاد و روحی قوی به اونها...


........................................................................................................................................

 

هرمافرودیسم(دوجنسی) کاذب مونث:

بیمار از نظر ژنی و کروموزومی مونث است. اما ظاهر مردانه دارد. میزان مردان شدن ممکن است خفیف بوده و تنها کلیتوریس مختصری بزرگ باشد، و یا در موارد شدید به صورت آلت تناسلی مردانه همراه با پیشابراه آلتی و اسکروتوم به هم پیوسته دارای رافه تظاهر کند .

  • هرمافرودیسم(دوجنسی) کاذب مذکر:

از نظر ژنی، بیمار مذکر است. اما آلت تناسلی کوچک بوده و دارای درجات مختلفی از هیپوسپادیاس (دهانه پیشابراه در زیر آلت یا در میاندوراه) و خم شدن آلت به سمت پائین (chordee) یا چسبندگی در سطح شکمی فالوس است. ممکن است نهان بیضگی (cryptorchidism) یک‌طرفه یا اغلب دو طرفه نیز وجود داشته باشد. باید به دقت در کانال اینگواینال و یا چین‌های لابیو اسکروتال به دنبال بیضه‌ها (گنادها) گشت.

............................................................................................................................................

 

+نوشته شده در جمعه ۱۳۸۹/۱۲/۲۷ساعت۲۱:۲۱ بعد از ظهرتوسط مهرناز | |